24 Mayıs 2014 Cumartesi

Dört Engelli Vatandaşımıza Daha Akülü Araba Verildi

Çankırı Belediyesi Engelleri Kaldırmaya Devam Ediyor


 


Çankırı Belediyesi engelli vatandaşların sorunlarını ortadan kaldırmak adına sürdürdüğü çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.


 


Çankırı Belediyesi’nin engelli vatandaşlar için başlatmış olduğu tekerlekli sandalye ve akülü araba kampanyaları kapsamında dört engelli vatandaşımıza daha akülü araba verildi. Belediye Meclis kararı ile verilen akülü arabalar sahiplerine teslim edildi.


 


Belediye tarafından verilen ve belediyece sosyal medya üzerinden başlatılan kampanya sonucu hayırsever vatandaşların katkıları ile birçok engelli vatandaş tekerlekli sandalye ve akülü araba sahibi olmuştu.


 


Temin edilen tekerlik sandalyeler ve akülü arabalarla ilgili konuşma yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç, belediye olarak her zaman engellilerin yanında olmaya ve onların bütün ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını söyledi. Engellerin kaldırılması için var güçleri ile çaba gösterdiklerini belirten Dinç, “Engelli vatandaşlarımızın hayatlarını sürdürebilmeleri için ve diğer insanlar gibi kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için bizler bütün engelleri kaldırmaya çalışıyoruz. Aslında engelli olmak, hiçbir şeyi yapmaya engel değildir. Biz bunun bilinci ile hareket ederek engelli vatandaşlarımıza cesaret verme ve onları yeniden kazanma çabası içerisindeyiz. Belediyemizce başlatmış olduğumuz kampanya sonucunda birçok engelli vatandaşımızı akülü araba ve tekerlekli sandalyelerle buluşturduk. Bu kampanya kapsamında sosyal medyadan bize destek veren hayırsever kardeşlerimize de ben çok teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın duyarlılığı ve hassasiyetleri bizleri daha çok şey yapmak için harekete geçiriyor. Hem yönetim olarak hem de vatandaşlarımız ile engelli kardeşlerimizin engellerini ortadan kaldırmaya var gücümüzle devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.


 


Çankırı Belediyesi olarak ve hayırsever vatandaşların hassasiyetleri ile toplam 5 akülü araba ve 21 adet tekerlekli sandalye engelli vatandaşlara umut oldu.


    


 Dört Engelli Vatandaşımıza Daha Akülü Araba Verildi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme