15 Nisan 2014 Salı

Hayvanlara Özel Ambulans

Çankırı’da özellikle sokak hayvanlarına yönelik, kısırlaştırmadan ameliyata kadar her türlü müdahalenin yapılabildiği ambulans hizmete alındı.


Belediye Başkanı İrfan Dinç, Karatekin Parkı’nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, hayvan sevgisine çok önem verdiklerini söyledi.


Kentte yaşayan tüm canlılara hizmet götürdüklerini belirten Dinç, sokak hayvanları için yapılan hizmetlerin arttığını ve çok yakında tüm parklarda kedi evlerini faaliyete geçireceklerini dile getirdi.


Dinç, Çankırı’da ilkleri yaşatmaya önem verdiklerini ifade ederek, şunları kaydetti:


“Hayvan ambulansımız, Türkiye’de içinde müdahale teknolojisi bulunan ilk araçtır. Bu aracımızda sokak hayvanlarının aşılama, kısırlaştırma ve bakımlarını yapacağız. Çankırı merkezindeki tüm hayvanlar artık kulağı Küpeli ve sağlıklı bir yaşam sürecek. Ayrıca acil durumlarda ameliyat yapabilecek donanıma da sahip.”


Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şebnem Aslan da hayvanlar için hizmete giren uygulamadan memnun olduklarını vurgulayarak, “Bu araç hayvanlarla ilgili sorunları yerinde çözebilecek donanıma sahip. Türkiye’de birçok belediye içinde böyle hizmete öncülük eden Çankırı Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.


HAYTAP tarafından Dinç’e teşekkür plaketi verildi. – ÇankırıHayvanlara Özel Ambulans

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme