6 Mart 2014 Perşembe

REZALETİN DANİSKASI

Alkışlar Cüneyt Özdemir için! Beğeni rekoru kıralım
Cüneyt Özdemir’in bu yazısı AKP’yi karıştıracak!


REZALETİN DANİSKASI


Önceki gece yayımlanan Başbakan Erdoğan ve eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin arasında geçtiği iddia edilen telefon tapeleri de bize bunu söylüyor.


Bu tapelerde (eğer doğruysa) Başbakan’ın Adalet Bakanı’yla Radikal’in de içinde bulunduğu Doğan Grubu’nun sahibi olan Aydın Doğan’ın bir dava dosyasını konuştuklarını görüyoruz. Telefon tapelerini dinlediğimizde Başbakan’ın bu dosyaya çok hâkim olduğunu, birebir takip ettiğini ve davanın nasıl sonuçlanması gerektiği üzerine uyarılarını dinliyoruz.


Adalet Bakanı “Anlaşıldı” diyor. Konu değişiyor. Gelin görün ki Başbakan’ın dava sonucu ile ilgili uyarılarının yeterince ‘anlaşılamadığı’ bir sonraki telefon konuşmasında ortaya çıkıyor.


Başbakan mahkemeden çıkan karardan rahatsızlığını dile getiriyor. Adalet Bakanı çaresiz. Öyle ya bağımsız Türk yargısı bir karar vermiş ancak Başbakan kabul etmiyor. ‘Bundan sonra ne yapılacağı’ konuşuluyor. Adalet Bakanı’nın uzun sessizlikleri ‘manidar’. “Yargıtay’a gidecek” dese de nafile…


Başbakan orada da nereye gideceğini merak ediyor. Davanın peşini bırakmıyor. Niyetini de saklamıyor zaten, “Kesinlikle bunların mahkûm olması gerek” diyor.


Konuşmanın en vahim yeri ise ‘Bizim’ dediği ‘2000’ kişilik yeni AK Parti kadrolarının ocak ayında işe başlayacaklarını söylediği anlar.


Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in “Mahkemenin hâkiminin Alevi olduğu yönünde bir bilgi vardı” sözlerini de siyaset tarihine utanarak not etmeliyiz.


Bir ülkenin Başbakan’ı ile Adalet Bakanı’nın o ülkenin en büyük medya patronunun bir davası üzerine yaptığı şu konuşmaya bakın.
Baskının, paralel devletin, siyasi rezaletin daniskası budur işte.


Bu doğruysa, anayasayı ihlal ve yargıyı etkilemekten başlayarak onlarca davanın konusu olabilecek ‘yüce divan’lık bir konuşma.


Türkiye yargıya çok müdahale gördü ama böylesine doğrudan ve açık açık yapılanını ilk kez görüyor. Üstelik daha neler duyacağız bilmiyoruz bile…Dostlar Dikkat: Sansüre karşı 400 bini geçtik sen de katıl
www.facebook.com/ulusalsayfa tıkla katıl


Manşet18.comREZALETİN DANİSKASI

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme